رفتن به نوشته‌ها

به روزترین مقالات در حوزه پردازش زبان طبیعی

یکی از مشکلاتی که من داشتم این بود که نمیدوستم چطوری بهترین مقالات رو در حوزه خودم پیدا کنم. مثلا وقتی میخواستم بدونم بهترین کارهای انجام شده در حوزه ماشین ترنسلیشن (ترجمه ماشین) چی هستند باید سرچ می‌کردم تا میفهمیدم که بهترین مقاله کدوم است که اغلب هم به نتیجه دلخواه نمیرسیدم.

بعدش میرفتم تو arxiv یا گوگل اسکولار دنبالش می‌گشتم و اونجا هم چند ساعت (روز) وقت میذاشتم تا شاید به نتیجه مطلوب برسم. چند وقت پیش با سایت nlpprogress.com آشنا شدم که تقریبا تمام کارهای به روز در پردازش زبان طبیعی رو به همراه ارزیابی و مقاله آنها قرار میدهد. این سایت به تازگی راه‌اندازی شده است و مقالات فارسی به آن اضافه نشده است ولی یکی از بهترین سایت‌هایی بوده است که می‌تونه کمک کند.

همانطور که در بالا مشاهده میکنید تقریبا اکثر تسکهایی که در حوزه پردازش زبان وجود دارد در سایت بالا اشاره شده است و در هر مورد حداقل ۳ کار به روز در آن زمینه همراه با مقالات آنها قرار داده شده است.

علاوه بر سایت بالا، خانم چیپ هوون از دانشگاه استنفورد یک کدی رو در گیت‌هابشون قرار دادن که در arxiv جستجو می‌کند و بهترین مقالات رو پیدا می‌کند. نحوه استفاده از کد خانم هوون در گیت‌هابشون توضیح داده شده است. بعد از اینکه کتابخونه‌های لازم رو نصب کردید می‌تونید با استفاده از دستور زیر به روزترین کارهای انجام شده در یک حوزه یا مدل خاص رو پیدا کنید:

به نظرم مورد اول یعنی سایت nlpprogress.com خیلی مفیدتر است و این امکان رو میدهد که به روزترین مقالات در حوزه پردازش زبان رو در آن پیدا کنید. اگر شما هم مورد مشابهی برای یافتن مقالات به روز سراغ دارید خوشحال میشم با من به اشتراک بزارید.

منتشر شده در آموزشپردازش زبان طبیعیمتفرقه

نظر

 1. ali ali

  سلام این سایت که معرفی کردین مقاله نداشت در حوزه پزدازش زبان طبیعی

 2. سلام امیر جان. داشتم تو گوگل سرچ می‌کردم «پردازش زبان طبیعی فارسی» که خیلی اتفاقی نتیجه‌ی دوم این بلاگ رو اورد. عالی! ادامه بده!

  • هادیفر هادیفر

   سلام میلاد جان 🙂
   چشم حتما.. مرسی از فیدبک مثبتت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *